• Tenis do škôl

Už druhý školský rok zapájame žiakov do projektu: Tenis do škôl.

Vďaka tomu, že Slovenský tenisový zväz nám poskytol materiálne vybavenie, podarilo sa nám rozbehnúť činnosť tenisového krúžku. Krúžok navštevuje jedenásť žiakov, ale záujem je väčší, možnosť vyskúšať si hru majú aj neprihlásení žiaci, pokiaľ je pekné počasie a sme na ihrisku, kde je väčší priestor. Činnosť krúžku prebiehala v minulom školskom roku dvakrát do týždňa, v pondelok a v piatok. V tomto školskom roku býva krúžok raz do týždňa. Stretávame sa podľa počasia na multifunkčnom ihrisku alebo v telocvični školy. Žiaci získavajú základy tenisu, zoznamujú sa s pravidlami hry. Nacvičujeme správne postavenie pri hre, základné tenisové údery, podanie, dvojhru a štvorhru. Vždy na začiatku sa rozcvičíme a žiaci sú poučení o bezpečnosti pri hre. Zatiaľ sa nevyskytli žiadne problémy ani úraz. Stretávame sa pravidelne, žiakov hra zaujíma a viacerí získali slušné základy. Je predpoklad, že v tejto činnosti budú pokračovať, čo je veľmi dobre, lebo mať záľuby, športovať pre zdravie a dobrú kondíciu sa oplatí.

Mgr. Miroslava Demeterová

vedúca tenisového krúžku